פריסה בינלאומיתגוש דן והסביבה
ירושלים והסביבהחיפה והצפון
השפלה
השרון
יהודה ושומרון
אילת והדרום
מדריך טיסה המלמד להטיס מטוס במסגרת קורס טייס אזרחי לקבלת רשיון טיס

פרופיל עסק
מבצעים(0)
מוצרים/שירותים(0)
יצירת קשר
פרופיל עסק
מה באתר?

1. הסברים הקשורים לתהליך השגת רישיון טייס, קורס טיס אזרחי, כיצד ניתן ללמוד לטוס, תנאי הקבלה לקורס, אילו זכויות יש לטיס אזרחי ומה האפשרויות העומדות בפניו, הסברים בנוגע לבית ספר או בתי ספר לטיסה, מדריכי טיסה באופן כללי, הסבר על השיעורים המעשיים והתאורטיים של לימוד טיסה, כולל פירוט מדוייק ככל שניתן, של העלויות הכספיות.
2. הכרת עולם התעופה, מושגים כלליים בנושא תעופה, וידע תיאורטי נרחב, בין השאר בתחומים הבאים: אווירונאוטיקה, אווירודינמיקה, מבנה מטוס, מנועים תעופתיים, מנועי סילון ומנועי בוכנה, מדחפים ("פרופלורים" בלשון העם), מערכות הגוי, נווט, נווטות, מכשירי מטוס, אמצעי הטסה מתקדמים, אלחוט, מערכות קשר ועוד. לאלה מאיתנו הסובלים מאלרגיה לנוסחאות וסלידה מלימוד תיאורטי: אין להיבהל מההיקף הרחב של מגוון הנושאים הקשורים לתעופה, המופיע באתר. ישנם פרקים שלמים שאינם חובה לצרכי קבלת רשיון טיס, והם נועדו להרחבת אופקים של טייסים ותיקים. בחלק אחר מהנושאים, האתר כולל ידע רחב יותר מהנדרש לצורך הבחינות לרישיון טיס.
3. מידע מעשי הדרוש לצורך התחלת הקורס, הנחיות ברורות בדבר הצעדים המעשיים שעליכם לעשות.
4. חומרי עזר חיוניים לטייסים-לעתיד, הדרושים להם במסגרת תהליך הלימוד.
5. חומרי עזר לטייסים בעלי רישיונות טייס.
6. סרטונים, תמונות ומידע כללי אחר הקשור לתעופה.
7. חומר וכלים שיעזרו לכם לבחור בית ספר לטיסה המתאים לכם, ומדריך טיסה שיתאים לכם.

למרות ההיקף הרב, והעומק (לעיתים מעבר לנדרש לבחינות לרשיון טיס) של החומר באתר, אני ממליץ בפניכם בחום, לפנות לאחד מבתי הספר לתיאוריה הפעילים בארץ. פרטיהם של כל בתי הספר הידועים לנו יתווספו בהמשך לאתר ויימסרו לכם בשמחה.

שמי משה, ואני מדריך טיסה. את האתר הזה הקמתי בעיקר עבור החניכים שלי בקורס טיס אזרחי. בהזדמנות זו הוספתי גם פרקים נפרדים לטובת המתעניינים באפשרות של לימוד טיסה כמקצוע או כתחביב. עבור בוגרי הקורס, כמו גם לטייסים ותיקים, הוספתי פרקים להעמקה לטייסים מנוסים ובעלי רקע עיוני יסודי, המעונינים להרחיב אופקים. כל השירותים באתר הם חינם ואינם מחייבים רישום מכל סוג שהוא.

בחירת בית ספר לטיסה ומדריך טיס (מדר"ט):

הקורס מתבצע באמצעות מדריך טיסה, במסגרת בית ספר לטיסה. בפועל בתי הספר לטיסה הם למעשה חברות השכרה של מטוסים. הלימוד או הדרכה של הטסת המטוס, מתבצעים באופן אישי על ידי מדריך הטיסה מול החניך, ולא במסגרת של "בית ספר". הכינוי "בית ספר לטיסה" מקורו בהוראות החוק והוא אינו משקף בפועל את אופן הלימוד.

בחירת בית הספר לטיסה, היא יותר ענין טכני, על פי קנה מידה אובייקטיבי: מספר המטוסים העומדים לרשותו, קיומו של מוסך בדק לטפול ותחזוקה שוטפת במטוסים, זמינות מטוסים, וכיוב'. ההבדלים הכספיים בין בתי הספר השונים אינם חורגים מ-10% ואינם צריכים להיות השיקול המרכזי, אף כי גם זהו בהחלט פרמטר שיש לבדוק אותו. די בכך שאין מטוס זמין בשעות הרלבנטיות לחניך, באופן הגורם לו לבזבז ימי עבודה במועדים פחות נוחים, או בהעדר מטוסים חילופיים זמינים במקרה של תקלה במטוס, כדי להפוך את ההבדל בעלות לחסר משמעות.


בחירת המדריך היא יותר ענין אישי וסובייקטיבי: אין מדריך אחד המתאים לכל הטייסים הפוטנציאליים. התכונה החשובה ביותר אצל מדריך טיסה, היא היכולת שלו להעביר חומר בצורה ברורה ומובנת לחניך. התכונה השניה בחשיבותה, היא סבלנותו ונכונותו האישית של המדריך להקדיש זמן לחניך, מחוץ לזמן הטיסה, על הקרקע, לתדריכים מפורטים, לתחקירים מדוייקים, לתשובות מפורטות לשאלות החניך. הטייס לעתיד חייב להרגיש נוח עם מדריך הטיסה וחייב להרגיש כי יש לו תקשורת טובה ונינוחה עם המדריך. חניך לחוץ, לא ילמד בקצב המיטבי, גם אם המדריך הוא אלוף העולם בתעופה.

האתר אינו כולל שום פרסומת משום סוג ומין ואינו גובה כל תשלום מאף גורם. כל אדם או גוף העוסק בענף התעופה ונותן שירות או משווק מוצר לטייסים וחניכי טיס המעונין להביא מידע ללא תשלום לידיעת המבקרים באתר, מוזמן לפנות אלינו ולמסור את פרטיו. אני אשתדל לשלב בעתיד מידע רלבנטי מתוך החומר שיועבר אלי, באתר.

לבנות המין היפה: אני מתנצל מראש על השימוש בלשון זכר בעיקר. הדבר לא נעשה מתוך כוונה להפלותכן. נהפוך הוא, נשמח לראותכן בשדה. השימוש בלשון זכר נובע ממוגבלותו הלשונית של הח"מ ושיקולי נוחות בלבד.
יצירת קשר
איזור פעילות: השרון
איש קשר: משה